Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Plutos

Stran: [1]
1
Diskuze o Bitcoinu / Novinky ohledně Bitcoinu
« kdy: Únor 09, 2017, 03:38:33 odpoledne »
Před pár hodinami několik čínských burz zakázalo převod Bitcoinů zpátky na dolary na celý měsíc! Regulační orgány v Číně pokračují ve vyšetřování burz a z bezpečnostních důvodů z těchto burz nepůjde na měsíc získat peníze zpět. Více na http://bitcoinist.com/bitcoin-price-stop-btc-withdrawals/

2
O fóru / Logo fóra
« kdy: Leden 31, 2017, 04:55:40 odpoledne »
Zdravím,
našemu nově založenému fóru chybí jedna docela důležitá věc. A tou je logo. V tomto vlákně tedy můžete sdílet vaše návrhy na logo. Nejsou zde žádné požadavky na formát (bitmap/vektor), velikost, atd... Může to být nakresleno i na papír, ale důležitá je idea a design. V budoucnu se to poté zpracuje do nějaké přesné formy ve vektorovém editoru (Inkscape) a začne používat. Jen všechny upozorňuji jedno z pravidel fóra - kvůli omezenému úložišti na našem serveru je zakázáno nahrávat obrázky se stranou větší než 3000 pixelů.

3
O fóru / Účty na sociálních sítích
« kdy: Leden 30, 2017, 05:09:15 odpoledne »
Zde jsou uvedeny veškeré odkazy na naše účty na sociálních sítích:

Twitter - https://twitter.com/bityamince

4
Diskuze o Bitcoinu / Český překlad slova Blockchain
« kdy: Leden 29, 2017, 02:50:55 odpoledne »
Zdravím,
nedávno jsem objevil docela zajímavou iniciativu blockchain.cz , která si klade za cíl překlad slova blockchain do čeština. Osobně si nemyslím, že by to byla zbytečná práce a už jsem navrhnul i první překlad - blokotoč. Ano, zní to zvláštně a navíc si pod tím člověk nic nepředstaví, ale blockchain je tak komplikovaný pojem, že většinou stěží stačí i celá věta, aby se dal nějak hrubě definovat. Proto jsem předem vzdal snahu vystihnout tím zároveň význam. Ke všemu snad všechny výrazy, které alespoň trochu vystihují význam zní divně (např. směnosled). Přesto jsem navrhnul i ten směnosled - možná se to někomu bude zamlouvat  :D . A co by jste navrhovali vy? Není nakonec taková iniciativa zbytečná?

Více na www.blockchain.cz

5
Diskuze o Bitcoinu / Cenové spekulace USD/BTC
« kdy: Leden 29, 2017, 10:28:00 dopoledne »
Jak si myslíte že se bude kurz vyvíjet? Vyplatí se nakoupit nebo prodat? Diskutujte zde.

6
Diskuze o altcoinech / Diskuze o Moneru
« kdy: Leden 29, 2017, 09:10:43 dopoledne »
Zde patří veškerá diskuze o kryptoměně se zaměřením na anonymitu jménem Monero. Našel jsem zajímavý článek, který rozebírá výhody Monera docela detailně (v angličtině): http://bitcoinist.com/monero-bitcoin-anonymizing-appcoin/

7
Diskuze o altcoinech / Diskuze o Ethereu
« kdy: Leden 28, 2017, 12:25:20 odpoledne »
Zde patří diskuze ohledně Etherea

8
Diskuze o altcoinech / Diskuze o Litecoinu
« kdy: Leden 28, 2017, 12:24:51 odpoledne »
Zde se diskutuje o alternativní kryptoměně Litecoin.

9
O fóru / Úvodní slovo
« kdy: Leden 27, 2017, 05:58:31 odpoledne »
Fórum Bity a mince bylo založeno 27. ledna 2016 z jediného důvodu. Na českém internetu chybí kvalitní fórum o kryptoměnách (Bitcoinu a Altcionech). Proto jsem založil toto fórum. Budou zde informace o kryptoměnách, diskuze, tipy, triky a mnoho dalšího. Fórum je na úplném začátku a nejdůležitější jste právě vy. Návštěvníci a členové. K tomu aby jsme zde nějak vycházely, je třeba dodržovat určitá pravidla, viz. zde: http://bitcoin.8u.cz/index.php?topic=2.msg4 . Většina uživatelů by s nimi neměla mít problém.

10
Diskuze o Bitcoinu / Co je to bitcoin?
« kdy: Leden 27, 2017, 04:07:40 odpoledne »
Bitcoin
Nástroj, jak uniknout daním? Způsob, jak prát špinavé peníze? Podpořit terorizmus? Či si snad koupit zbraně nebo drogy na internetu?
Anebo ideální způsob převodu peněz přes internetu? Rychlý, bezpečný a levný? Decentralizovaný a open-source?


Nejspíše jste již zaslechly něco o takzvané krypotměně Bitcoin. Díky Bitcoinu můžete převést hodnotu (peníze) z jedné osoby na druhou. Bitcoin ale není jenom virtuální měna ale také síť, která směnu Bitcoinů umožňuje. Velmi důležitou součástí této sítě je tzv. Blockchain, což je speciální databáze, kde jsou uloženy všechny transakce. Důležité je, že k převodu Bitcoinů není třeba žadné banky. Transakce totiž ověřují další uživatelé této sítě.

(nedokončené)

Historie
Bitcoin byl vytvořen v roce 2009 Satoshi Nakamotem. Nikdo neví, kdo to je (může to být klidně i skupina lidí), ale to není pro existenci sítě vůbec důležité. Ba naopak, dokazuje to, že Bitcoin může fungovat opravdu bez jakékoliv centrální autority (i bez vynálezce). Od té doby se Bitcoin a jeho technologie postupně vyvíjely. V roce 2011 přišla první bublina – kurz BTC/USD za pár měsíců vyšplhal z 1 dolaru na 31 dolarů. Na konci 2013 kurz překonal pomyslnou hranici 1000 dolarů za Bitcoin a dosáhl až na cca. 1150 amerických dolarů (hodnota se mírně lišila dle burzy). A zbytek je historie.

Transakce
Úkolem Bitcoinu je umožnit bezpečné transakce na internetu bez potřeby banky (např. PayPal). Transakce probíhají mezi dvěma stranami a v případě kryptoměn tyto strany představují adresy. Z nich lze posílat nebo přijímat peníze. Způsob, jakým je toho dosaženo poskytuje několik výhod:
•   Ověřitelnost: Veškeré transakce jsou uloženy v decentralizované databázi Blockchain (viz. níže). Alespoň malá část je uložena na každém počítači zapojené v Bitcoinové síti. A je samozřejmě dostupná online. V této databázi jsou uloženy informace o transakci jako např.: odesílatel, příjemce a množství převáděných Bitcoinů
•   Decentralizace: Jak je zmíněno výše, informace o transakcích jsou uloženy alespoň z části na každém počítači v síti. Tyto transakce ověřují tzv. těžaři, kteří za svoji práci dostávají jako odměnu Bitcoiny. Každý může být těžař a to tak opět přispívá k decentralizaci celé sítě.
•   Kontrola nad svou adresou: Vzhledem k neexistenci jakékoliv banky se nemůže stát, že by vám někdo zmrazil účet, nebo třeba zablokoval nějakou transakci.
•   Nízké poplatky: Cena převodu se pohybuje v řádu desetihaléřů.
•   Bezpečnost: Bitcoin stojí na velmi silných kryptografických základech, které zajišťují kompletní bezpečnost transakcí. Za celou osmiletou existenci nebyla samotná síť hacknuta. To se však netýká bitcoinových peněženek a směnáren (viz. níže)!
•   A mnoho dalších!

Bitcoinové peněženky
Ke správě těchto adres se používají takzvané bitcoinové peněženky (dále jen peněženky). Existuje několik druhů:
•   Softwarové peněženky: Nabízejí celkem vysokou bezpečnost, a hlavně jsou velmi jednoduché na používání. Většina je navíc zdarma. Pro Windows doporučujeme Bitcoin Core, Mycelium nebo Jaxx.
•   Hardwarové peněženky: Pokud vyžadujete maximální bezpečnost, jsou nejlepší volbou. Nevýhodu je samozřejmě cena. Chybu neuděláte pokud sáhnete například po Ledher Nano, nebo po českém TREZORu.
•   Papírové peněženky: Jestliže hodláte skladovat Bitcoiny dlouhodobě, nemusí idea papírové peněženky vypadat až tak špatně. Peněženku s Bitcoiny si samy vytisknete na tiskárně. Více informací na https://bitcoinpaperwallet.com/
•   Bitcoinové banky: Pro někoho, kdo si nechce instalovat/kupovat/tisknout vlastní peněženku může správu svého účtu předat tzv. Bitcoinové bance jako například Coinbase. K výhodám patří maximální jednoduchost při používání nebo např. online rozhraní. Nezapomínejte však, že se tím porušují některé fundamentální principy Bitcoinu a tak ztrácíte některé výhody (např. nízké poplatky nebo kontrolu nad svým kapitálem)!
•   Online peněženky: Existují aplikace, kde můžete spravovat svoji adresu online, nicméně vzhledem k nízké bezpečnosti jejich používání nedoporučujeme.

Směnárny

Bitcoiny lze získat dvěma způsoby. Převodem z fiat měny (např. korun českých), anebo vytěžením. V této kapitole si řekneme něco více k té první metodě. Mezi doporučené směnárny patří:
•   SimpleCoin – česká směnárna.
•   Bitfinex – jedna z největších směnáren USD/BTC na světě.
•   LocalBitcoins – Decentralizovaná směnárna. Peníze směňujete přímo se skutečnými lidmi, ne se směnárnou. Doporučujeme jen pro zkušenější uživatele.

Altcoiny
Bitcoin je jenom špička ledovce jménem kryptoměny. Existují stovky dalších kryptoměn (viz. https://coinmarketcap.com) a ještě více projektů na nich založených. Tyto alternativy k Bitcoinu se souhrnně označují jako altcoiny. Mezi ty nejpopulárnější patří:
•   Litecoin – Často se říká, že pokud by Bitocin byl zlato, pak by Litecoin byl stříbro.
•   Ethereum – Populární a pokroková kryptoměna, která zavádí tzv. chytré kontrakty (smart contracts). Na kredibilitě ji ubírá tzv. DAO hack, který proběhl v létě 2016.
•   Monero – Altcoin zaměřený hlavně na bezpečnost. Někteří lidé říkají, že je tím, čím měl původně Bitcoin být.
•   ZCash – Tato kryptoměna je populární hlavně díky snadnému těžení a tedy zisku. Co se hodnoty samotné týče, už na tom tak dobře není.


(nedokončené)

11
O fóru / Pravidla fóra
« kdy: Leden 27, 2017, 03:49:25 odpoledne »
Jako každé fórum, i toto má svá pravidla.

1. Žádné nevyžádané zprávy. Veškerá reklama a opakující se zprávy (spam) budou smazány.
2. Jednejte s ostatnímy členy s respektem. Jakékoliv osobní nadávky a agresivní chování může vést k trvalému zákazu používání fóra.
3. Jazyk fóra je čeština. Prosím nepište zprávy v jiném jazyce, pokud to není nutné (cizojazyčná citace, ...). Slovenština je jedinou vyjímkou.
4. Jakékoliv zprávy porušující zákony ČR nebo jinak nevhodné příspěvky budou neodkladně smazány. Je zakázána propagace nezákonných činností. Tyto aktivity znamenají smazání účtu.
5. Je zakázáno použití více nicků. V případě opakovaného porušení může být uplatněn IP ban.
6. Z důvodů omezené kapacity serverů je zakázáno na fórum nahrávat obrázky o straně větší než 3000 pixelů (např. 4000 x 2500 pixelů).
7. Neznalost těchto pravidel neomlouvá. Je proto důležité čas od času nahlédnout do této sekce a zkontrolovat, jestli se něco nezměnilo.

Porušení pravidel posuzuje individuálně administrátor. Při prvním porušení pravidla dostane uživatel varování pomocí soukromé zprávy. To samé platí o druhém porušení. Třetí porušení pak již znamená smazání účtu. V případě opakovaného zakládání nových účtů lze sáhnout i po IP banu. V případě velmi závažného porušení (např. pravidlo 4) může administrátor přeskočit varování a rovnou smazat účet.

Uživatel, který dostal varování má právo se proti němu vyhradit. Avšak veškerá komunikace musí probíhat přes soukromé zprávy a potrestaný musí poskytnout důkazy o jeho nevině. Administrátor poté znovu posoudí porušení pravidel a vynesený rozsudek je finální. Pokud tedy rozhodne o vině, nelze se již odvolat. Takto se zabrání nikdy nekončícím případům, kdy by se někdo s administrátorem hádal i několik měsíců.

UPOZORNĚNÍ: Pravidla se mohou kdykoliv změnit. Naposledy změněno 27.ledna 2017

Stran: [1]
„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde